Zaměstnavatele dohodářů čeká spolupráce s insol. správci i exekutory.

Vážení čtenáři, milí klienti, na výdělky z podlimitních dohod, které v řadě případů dlužníci (tzv. povinní) či nezaměstnaní nepřiznávají, dopadne od 1. července 2024 tvrdě nová právní úprava. Zaměstnavatele „dohodářů" tak přinejmenším čeká obligatorní komunikace se soudními exekutory či insolvenčními správci.

Povinné nahlašování dohod o provedení práce již od 1. července 2024 nebude žádnou formalitou – ani pro zaměstnavatele, ani pro pracovníky. Stát sice pojistné z tzv. podlimitních dohod (limit je aktuálně 10 tis. korun) ještě půl roku vybírat nebude, na své si ovšem už teď přijdou exekutoři a ve střehu je i Úřad práce.

Na zmíněné dohody dnes totiž běžně pracují lidé vedení v evidenci úřadů práce anebo dlužníci v exekucích – aniž by totiž úřadům tyto příjmy přiznávali. Neexistovala totiž dosud žádná centrální evidence, takže nebylo možné je odhalit.

To se už za pár dní změní. Zaměstnavatele čeká zvýšená administrativa a v některých případech i vynucená spolupráce se soudními exekutory či insolvenčními správci. 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Hospodářských novin)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top