VZP vymáhá po MSP náhradu škody v souvislosti s případem exekutora.

Vážení čtenáři, milí klienti, Všeobecná zdravotní pojišťovna (dále i jako „VZP") požaduje po ministerstvu spravedlnosti náhradu škody 10,9 milionu korun v souvislosti s případem soudního exekutora Igora Ivanka, který je obviněný ze zneužití pravomoci úřední osoby. Tyto informace uvedl server Seznam Zprávy. Podle dřívějších informací webu byl exekutor obviněn kvůli podezření, že z jeho Exekutorského úřadu Praha 10 byly vyvedeny desítky milionů korun.

V průběhu měsíce dubna byla na ministerstvo spravedlnosti odeslána opakovaná žádost o uplatnění nároku na náhradu škody. Ministerstvo spravedlnosti by mělo rozhodnout ve lhůtě šesti měsíců o tom, zda vzniklou škodu uhradí," sdělila webu mluvčí VZP Viktorie Plívová. Přijetí žádosti potvrdil Seznam Zprávám i mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Úřad podle něj zahájil prověřování. Ivanko se podle serveru k případu nevyjádřil. Analogickým způsobem hodlají podle webu situaci řešit i další věřitelé (oprávnění), kterým Ivanko nevyplatil finanční prostředky, např. advokát Aleš Rozehnal, kterému jmenovaný soudní exekutor údajně dluží zhruba 16 milionů korun. Peníze Ivanko podle Seznam Zpráv dluží i společnosti ČEZ, té ale podle jejího mluvčího Romana Gazdíka peníze splatí. Náhradu škody proto nyní firma nežádá.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím webu Seznam Zprávy a Česká justice)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top