V květnu v ČR stoupl počet osobních bankrotů i návrhů na ně.

Vážení čtenáři, milí klienti, letos v květnu bylo v České republice vyhlášeno 1 215 osobních bankrotů, což bylo o 184 více než v dubnu. Současně bylo podáno 1 271 návrhů na osobní bankrot, to jest o 188 více než v předešlém měsíci. Toto zjištění vyplývá ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Po březnu jde o druhou nejvyšší hodnotu v letošním roce, a to jak u bankrotů, tak u insolvenčních návrhů. Při srovnání např. s rokem 2021 ale jde o podprůměrné hodnoty, takže lze říci, že osobních bankrotů i nadále ubývá," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Nejvíce osobních bankrotů bylo v květnu vyhlášeno v Moravskoslezském kraji, a to 183. Ve Středočeském kraji jejich počet činil 151 a v Ústeckém kraji 147. Nejméně jich bylo naopak na Karlovarsku, a to 41, a na Vysočině, 43. Za posledních 12 měsíců bylo vyhlášeno 12.417 osobních bankrotů, což je o 16 procent méně než v předešlém období. Zároveň bylo podáno 13.111 návrhů na osobní bankrot, o 13 procent méně než o rok dříve. V průměru bylo v ČR vyhlášeno v posledních 12 měsících 12 osobních bankrotů na 10.000 obyvatel. Nejvíce v Ústeckém kraji, kde počet dosáhl 20 osobních bankrotů na 10.000 lidí.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím CRIF a ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top