V 1. pol. poklesl počet osobních bankrotů o desetinu na 6 684.

Vážení klienti, milí čtenáři, v letošním prvním pololetí bylo v České republice vyhlášeno 6 684 osobních bankrotů, což činilo v meziroční komparaci o deset procent méně. Zároveň bylo podáno 6 996 návrhů na osobní bankrot, tj. o šest procent méně než ve stejném období loni. Toto zjištění vyplývá ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, které má ČTK k dispozici.

Nejvyšší počet osobních bankrotů byl vyhlášen v Moravskoslezském, Ústeckém a Středočeském kraji. V přepočtu na 10.000 obyvatel připadlo nejvíce bankrotů v posledních 12 měsících v Ústeckém kraji (20), v Karlovarském (19) a v Moravskoslezském kraji (17). Takřka ve všech krajích se proti předchozím 12 měsícům počet bankrotů snížil, nejvíce ve Zlínském (o 20 procent), Jihočeském a Jihomoravském kraji (shodně o 19 procent). Jediný kraj, kde se počet bankrotů zvýšil, je Královéhradecký (o pět pct). V samotném červnu bylo vyhlášeno 1 285 osobních bankrotů. Nejvíce jich bylo v Moravskoslezském kraji (202), Ústeckém (175) a Středočeském kraji (134). Naopak nejméně ve Zlínském kraji a na Vysočině (po 39).

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím CRIF a ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top