Tři tisícovky povinných v metropoli se mohou levně zbavit exekucí.

Vážení čtenáři, milí klienti, prvních 200 dlužníků (povinných) z hlavního města oslovilo Exekutorský úřad Prachatice kvůli akci Férové exekuce. Projekt běží od počátku května. Jeho cílem je zlepšit situaci v oblasti dluhů a pomoct lidem v exekuci. Projekt Férové exekuce vyhlásil Exekutorský úřad Prachatice, který má celorepublikovou působnost. Odpuštění úroků a příslušenství se tedy vztahuje jen na exekuce vedené tímto úřadem. Dlužníci zaplatí pouze jistinu dluhu a minimální náklady exekuce ve výši 7 865 Kč.

Díky Férovým exekucím zaplatí povinný pouze jistinu dluhu. To znamená žádné úroky ani sankce. Slevu ve výši až 60 pct z exekuce nabízejí vybraní soukromí věřitelé – společnosti, u kterých se lidé zadlužili např. kvůli půjčkám na nákup lednic, mobilních telefonů nebo kvůli úvěrům. „V Praze se projekt týká celkem 3 tisíc dlužníků. To je čtvrté nejvyšší číslo v mezikrajském srovnání, po Ústeckém, Jihočeském a Libereckém kraji. Tito lidé nespláceli své závazky vůči společnostem B2 Kapital, JK Chaloupky Komárov, Kandahár a SONSTAV," informuje soudní exekutor Kamil Košina. Průměrná výše původní částky, kterou lidé v Praze dluží, je 20 386 Kč. Vůbec nejvyšší jistina činí 114 371 Kč. Průměrný věk dlužníků je 52 let. Jedná se převážně o muže.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Exekutorského úřadu Prachatice a Hypoindexu)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top