Soudní exekutoři akci Milostivé léto nebojkotují.

Vážení čtenáři, milí klienti, až osmdesát procent pracovní doby zabírá exekutorům a jejich zaměstnancům vyřizování agendy spojené s akcí Milostivé léto. Toto zjištění vyplývá z informací prezidia Exekutorské komory ČR. Přesto se exekutoři snaží agendu spojenou s Milostivým létem odbavovat co nejrychleji.

V médiích se opakovaně objevují informace, že exekutoři sabotují nebo dokonce bojkotují Milostivé léto. Na Exekutorskou komoru se ale žádné stížnosti na exekutory v tomto smyslu nedostaly," upozorňuje prezident EK ČR Mgr. Jan Mlynarčík.

Komora je od počátku v kontaktu s nejvýznamnějšími neziskovými organizacemi, které pomáhají lidem s dluhy. Ještě před spuštěním Milostivého léta bylo dohodnuto, že se tyto organizace budou na Komoru s případnými problémy aktivně obracet.

Jednalo se třeba o započítávání dlužného pojistného v případě zdravotního pojištění nebo v účtování dvojích náhrad pro exekutora u vymáhaných pokut pro dopravní podnik, obojí se povedlo rychle vyřešit."

Od začátku Milostivého léta (soudní exekutoři čelí vlně telefonátů a přípisů od povinných. Zákon ani podzákonný právní předpis sice nestanovují exekutorovi lhůtu na dotaz k vyčíslení dlužné jistiny v rámci Milostivého léta, přesto se snaží reagovat na dotazy obratem nebo v co nejkratší době. Exekutoři ovšem musí vyřizovat i další příslušnou agendu v zákonem stanovených lhůtách. Odpovědi proto nemusejí být ve všech případech okamžité.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím Advokátního deníku a Exekutorské komory)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top