Slavná hokejová hvězda se zřejmě nevyhne bankrotu.

Vážení čtenáři, přestože si hokejem vydělal skoro 53 mil. dolarů (v přepočtu asi 1,1 miliardy korun), požádal o osobní bankrot. Evander Kane ze San Jose Sharks se nachází v obrovských problémech. Devětadvacetiletý Kanaďan dluží 47 různým věřitelům celkem 27 milionů dolarů. Jedním z nejvýznamnějších je banka Centennial Bank, která podala na útočníka a jeho klub žalobu a požaduje přes osm milionů.

Podle žádosti o osobní bankrot, podané o víkendu v Kalifornii, Kane každý měsíc tratí 90 tisíc a obří dluh nedokáže splácet. Disponuje pouze nemovitostmi a dalším majetkem ve výši deseti milionů.

Spoluhráč Čechů Tomáše Hertla a Radima Šimka je v potížích dva a půl roku poté, co v San Jose podepsal lukrativní sedmiletý kontrakt na 49 milionů. V žádosti o bankrot totiž stojí (cit.): „Dlužník může vypovědět smlouvu nebo podle současných pravidel vynechat nadcházející ročník, a to kvůli obavám o zdraví vzhledem k nedávnému narození prvního dítěte." Kane přitom nastoupil do přípravného kempu a základní část, zkrácenou kvůli koronavirové pandemii, má rozehrát ve druhém útoku vedle Hertla. Absence silového útočníka, který za poslední dva roky nasázel 56 gólů, by mužstvo znatelně poznamenala.

Není jasné, kde Kane přišel o tolik peněz. Jelikož ho provází pověst problémového hokejisty, spekulací je spousta. Žádost nicméně odhaluje, že Kane jen za poslední rok prohrál 1,5 milionu dolarů v hazardu.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím sportovních rubrik)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top