Šejk v Kataru pomohl dlužníkům.

Vážení čtenáři, milí klienti, vládce katarského emirátu, šejk Tamím bin Hamad Ál Thání, se rozhodl z vlastních úspor splatit dluhy některých katarských občanů. Tímto krokem v rámci speciální kampaně na ochranu dlužníků pomohl ulehčit život více než tisícovce osob. Stálo ho to více než 200 milionů katarských riálů, což činí v přepočtu zhruba 1,15 miliardy korun.

Katarský emír učinil tento krok v rámci oslav konce tamějšího svátku Ramadán, kdy po měsíci půstu oslaví muslimové po celém světe konec tohoto svátku velkou hostinou. Emír však pro některé z katarských muslimů, proti kterým již bylo v otázce dluhů vydáno patřičné soudní rozhodnutí, připravil tak další dárek v podobě úplného oddlužení. Cílem je zpětné začlenění dlužníků do běžného života.

„Tamím bin Hamad Ál Thání přispěl částkou 200 milionů katarských riálů na podporu speciální kampaně katarské charity Al Gharmein. Bůh mu žehnej," okomentoval rozhodnutí šejka jeden z uživatelů Twitteru pár minut po oznámení této pomoci. „Stovky rodin budou mít velkou radost, že jejich dluh byl splacen. Udělalo to dojem nejen na tyto rodiny, ale na nás všechny v celém Kataru," zaznělo na Twitteru.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Idnes.cz a Aktualne.cz)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top