Prezident EK ČR vydal prohlášení ke konci ML II.

Vážení čtenáři, milí klienti, další kolo tzv. milostivého léta skončilo a Exekutorská komora České republiky bohužel opět čelí tvrzením, že jednou z příčin viditelného neúspěchu jsou samotní soudní exekutoři. Pravdou však je, že exekutoři přistupovali k celé akci tak, jak jim ukládal zákon, dodržovali stanovené lhůty a ke všem účastníkům přistupovali s maximální vstřícností. Z jistého neúspěchu tedy nelze vinit soudní exekutory, ale především mizivý zájem samotných dlužníků (povinných).

Exekutorská komora byla vždy -  jako zástupce etablované právnické profese - připravena poskytovat nejen zákonodárcům své zkušenosti, odbornost svých právníků i jednotlivých členů. Tak tomu bylo i v případě milostivého léta, které mělo pomoci lidem s vícečetnými dluhy u veřejnoprávních subjektů. To, že řada z návrhů a připomínek Komory nebyla akceptována, nelze v žádném případě přičítat k tíži soudním exekutorům. Exekutorská komora rovněž zaznamenala výtky, že není schopna k milostivému létu poskytnout patřičné statistické údaje. Jak už EK ČR uvedla, konečná čísla budou k dispozici v prvních týdnech roku 2023. Komora chce poskytnout informace co nejpřesnější, založené na sběru konkrétních dat, nikoliv jen vágní odhady.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím EK ČR)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top