Ojetý automobil je třeba před koupí důkladně prolustrovat.

Vážení klienti, milí čtenáři, před nákupem ojetého auta je nutné zevrubně prověřit, zda vyhlédnuté motorové vozidlo nepochází z trestné činnosti, nebylo k trestné činnosti požito či se nenachází v exekuci. Lustrace ojetého automobilu musí být přitom stejně podrobná jako kontrola nemovitosti před koupí.

Společnost Cebia, která se dlouhodobě zabývá ověřováním původu a historie vozidel, nově nabízí všem klientům službu s názvem „Kontrola exekucí". Ta přitom byla dosud dostupná pouze jako součást webové aplikace systému Autotracer, který ověřuje historii vozu (případné stočení tachometru, havárie, krádež apod.). Prověření exekucí pomůže zájemcům o ojetý vůz zjistit, zda prodejce se nenachází v exekuci a nesnaží se tedy prodat auto navzdory tomu, že jeho majetek je obstavený. V takovém případě by byl totiž i po dokončeném prodeji vůz zabaven novému majitele exekutorem a to bez náhrady. Novému vlastníkovi by nezbylo nic jiného než se pokusit vymáhat peníze zpět po dlužníkovi. Pravděpodobnost, že by získal své finanční prostředky zpět se v takových případech prakticky rovná nule.

Náš článek uzavíráme konstatováním, že při koupi vysněné nemovitosti (nejen při výkupu nemovitosti) je taktéž nutné dopodrobna prověřit nabízenou realitu, a v neposlední řadě se obrátit na profesionály v oboru.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Měšec.cz a společnosti Cebia)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top