Obraťte se při řešení problémů na profesionály!

Vážení čtenáři a potenciální klienti, jednačtyřicetiletá žena z Uherskohradišťska podle Policie České republiky ilegálně připravila duševně nemocného seniora o majetek za více než 700.000 korun. Kriminalisté ji aktuálně stíhají pro lichvu. V případě odsouzení hrozí ženě až dva roky vězení, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Obviněná podle ní vědomě využila duševní poruchy osmdesátiletého muže z obce na Uherskohradišťsku a připravila ho o veškeré jeho nemovitosti. „Žena důchodci nejdříve nabídla, že o něj bude pečovat, aby nemusel do ústavu. Posléze využila jeho duševní slabosti při podpisu darovací smlouvy o převodu vlastnického práva k nemovitým věcem, ačkoliv si musela být vědoma, že psychické stavy poškozeného jsou zcela zjevné a zachytitelné i pro jedince bez odborného vzdělání. Získala tak rodinný domek se zahradou a taktéž ornou půdu," uvedla mluvčí. Hodnota získaného majetku podle zjištění policistů přesáhla 700.000 korun. Na základě novely trestního zákoníku (pozn. zákona č. 40/2009 Sb.) účinné od 1. října, která se týkala hranice způsobené škody, hrozí ženě maximálně dvouleté vězení. Dříve by mohla za mřížemi strávit až pět let.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top