Občané v České republice se už zadlužují i kvůli půjčkám na školní pomůcky.

Vážení čtenáři a rodiče, zítra začíná nový školní rok 2019/2020, nicméně vybavit školáky s počátkem právě nového školního roku potřebnými pomůckami není právě laciná záležitost. Není tedy divu, že až 24 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je dokonce ochotno se kvůli tomu zadlužit. Toto nelichotivé zjištění vyplynulo z výzkumu, realizovaného pro společnost KRUK, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a firemních zákazníků.

„Možnosti vzít si půjčku na nákup školních potřeb jsou více nakloněni lidé, kteří již nějaký úvěr mají, a rodiny s pěti a více členy. Mezi rozumnými důvody pro zadlužení je půjčka za účelem pořízení školních potřeb na obdobné úrovni jako úvěr na zaplacení nájmu nebo elektřiny,” konstatovala generální ředitelka KRUK Jaroslava Palendalová. I v případě, že se rodiče zaměří na nejlevnější produkty, přijde nezbytná výbava pro prvňáčka na 4 000 až 5 000 korun. Další náklady jsou spojeny se školními výlety a exkurzemi, stravováním ve školní jídelně či s možností navštěvovat školní družinu.

Např. MČ Praha 7 navazuje na úžasný projev solidarity, který ukázali místní obyvatelé. V minulosti totiž radnice vyhlašovala sbírku školních aktovek a vybavení pro školáky. Věci pak vedení sedmé městské části předalo potřebným. Letos začali občané „Sedmičky“ bez jakékoliv výzvy nosit na úřad další batohy a školní výbavu.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím novinky.cz a blesk.cz)

Bc. Jaroslav Oborný, obchodník s nemovitostmi

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top