Metropole spustí kampaň upozorňující dlužníky na tzv. milostivé léto.

Vážení a milí čtenáři, pražský magistrát spustí kampaň upozorňující dlužníky na možnost zbavit se dluhu při tzv. milostivém létu. Bude spuštěna informační linka. Vedení Prahy současně vyzvalo všechny své firmy a organizace, aby začaly s dlužníky komunikovat.

Kolika přesně lidí se exekuce v metropoli týká a kolik lidé dluží, nyní nelze přesně říci. Zurnalistům to řekli radní Hana Kordová Marvanová (za STAN), náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a opoziční zastupitel a poslanec Patrik Nacher (ANO). Milostivé léto se týká dlužníků veřejných institucí a firem. Pokud splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu soudnímu exekutorovi, tak se jim odpustí penále, úroky a další platby. Léto začne 28. října 2021 a skončí 28. ledna 2022.

Milostivé léto znamená obrovskou šanci pro mnoho dlužníků na nový začátek bez dluhů. V ČR jsou statisíce lidí, kteří nejsou schopni se vymanit z dluhové pasti, protože dlužná částka vyrostla kvůli nemravně vysokému příslušenství a nákladům exekuce na mnohonásobek. Chceme za Prahu udělat vše, aby se o možnosti zbavit dluhu co nejvíc lidí dozvědělo," uzavřela Marvanová.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (za využití Deníku N a magistrátu hlavního města Prahy)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top