Každý čtvrtý Čech prý hodlá utratit za dárky přes 7 500 Kč.

Vážení čtenáři, milí klienti, skoro každý čtvrtý občan České republiky hodlá utratit za vánoční dárky přes 7 500 korun. Muži i ženy plánují dát za dárky víceméně stejně. Toto zjištění vyplývá z výzkumu, který pro UniCredit Bank uskutečnila agentura Ipsos v listopadu mezi tisícovkou respondentů.

Velká část Čechů, Moravanů a Slezanů podle něj neplánuje letos výdaje za dárky omezit.

Na 45 procent dotázaných za ně hodlá utratit přes 5 000 Kč, z nichž 21 procent zvolilo hranici rozpočtu do 7 500 Kč a dalších 24 procent přiznalo, že je letos ochotno utratit dokonce ještě více.

Nejčastější odpovědí napříč všemi věkovými kategorii (33 pct) pak bylo finanční rozmezí 2 501 až 5 000 Kč.

Nejvyšší možnou fin. částku nejčastěji volila střední věková kategorie 33 až 44 let (30 procent). V případě sloučení dvou nejvyšších finančních rozmezí však ve skutečnosti utratí nejvíce lidé ve věku 45 až 53 let, a nejméně pak ta nejmladší skupina Čechů (18 až 26 let).

Ochota k utrácení může být podle banky odůvodněna i skutečností, že příslušníci mladší generace mívají menší úspory a zároveň, že starší občané mohou nakupovat dárky pro více členů rodiny, děti, rodiče, prarodiče, ale i vnoučata.

Pandemie podle průzkumu rovněž naučila Čechy naplno používat své platební karty.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (za pomoci ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top