Finanční příjmy většiny domácností během covidu zůstaly stejné.

Vážení čtenáři, milí klienti, v době epidemie koronaviru se příjmy dvou třetin domácností v České republice nezměnily. Pokles zaznamenala zhruba čtvrtina lidí a osmi procentům Čechů se příjem zvýšil. Údaje se během trvání protiepidemických omezení v zemi příliš nemění. Toto zjištění vyplývá z dubnového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Průzkum CVVM se uskutečnilo na přelomu března a dubna a zúčastnilo se ho 1 025 lidí.

Největší propad příjmů pociťují osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a také nezaměstnaní. Po první vlně epidemie v červnu, stejně jako v prosinci a únoru, byla situace obdobná, konstatovali autoři průzkumu. Takřka tři pětiny domácností by podle vyjádření respondentů za současné situace dovedly vycházet s financemi více než půl roku. Pět procent domácností již teď s financemi nevychází a stejný podíl by vydržel nejdéle měsíc. Počet domácností, kterým stabilně nestačí peníze na pokrytí výdajů, se podle CVVM stabilně pohybuje okolo pěti procent. Doba, po kterou domácnost dokáže vycházet s příjmy, je logicky výrazně ovlivněna stávající příjmovou situací domácností a tím, zda se jí snížily příjmy, dodali sociologové.

Mgr. Petr Jezdinský (s použitím údajů CVVM a webu ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top