Exekutorskou komoru České republiky povede do březnového sněmu Jan Mlynarčík.

Vážení čtenáři, milí klienti, Exekutorskou komoru ČR povede až do nadcházejícího sněmu soudních exekutorů prezidium v čele s prezidentem Mgr. Janem Mlynarčíkem. Funkce viceprezidenta se ujme dlouholetý člen prezidia Mgr. Martin Tunkl. Po náhlém úmrtí bývalého prezidenta Vladimíra Plášila vedl komoru ČR po přechodnou dobu Mlynarčík v postavení viceprezidenta.

Úkolem nového vedení bude aktuálně hlavně příprava a zajištění organizace březnového sněmu soudních exekutorů, na němž bude voleno nové vedení. V této epidemiologicky složité době se bude jednat o nelehký úkol, obzvláště ve spojení se současným bojem za smysluplnou novelu občanského soudního řádu a exekučního řádu, která je poznamenána nepřeberným množstvím poslaneckých pozměňovacích návrhů, z nichž mnohé mají potenciál vážně narušit vymahatelnost práva v České republice. Přestože tedy mandát nového prezidia Exekutorské komory ČR nebude dlouhý, bude naplněn náročnou a usilovnou prací. Komora už loni v této souvislosti varovala před navrhováním opatření, která mají za cíl omezit vymahatelnost práva, ať už jde o moratorium na exekuce či omezování tzv. mobiliárních exekucí. Ty jsou ale podle komory často jediným nástrojem, jak se věřitel ke svým prostředkům může dostat.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím webů Exekutorské komory České republiky a Advokátního deníku)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top