Česká asociace věřitelů spustila nový web ohledně dluhů.

Vážení klienti, i v exekučním právu platí okřídlená právní zásada ze starého římského práva (cit.): „Audiatur et altera pars“ („Budiž slyšena i druhá strana“). Z tohoto důvodu bude naše dnešní pojednání o věřitelích a nikoliv o dlužnících. Jak napovídá název naší aktuality, budeme hovořit o novém webu ČAV, která Česká asociaci věřitelů spustila na: https://www.cesivpravu.cz/.

Dluhy a jejich vymáhání jsou v České republice jedním z nejdiskutovanějších témat posledních let, kterému se i v asociaci dlouhodobě věnujeme. V dosavadní debatě jsme do značné míry postrádali hlas drobných i větších věřitelů, jako jsou samoživitelé, živnostníci, pronajímatelé nemovitostí nebo třeba zaměstnanci, kterým zaměstnavatel nezaplatil výplatu. Podobně nám v řadě oblastí chyběla také aktuální data, srovnávající např. situaci v tuzemsku s ostatními evropskými státy. Proto jsme se rozhodli spustit tento projekt, kterým chceme veřejnost informovat o dluhové problematice ve všech jejích souvislostech a připravovat i zajímavé analýzy a průzkumy, které mohou přispět k nalezení adekvátních řešení současných problémů, komentuje záměry portálu Pavel Staněk, prezident ČAV.

Vyjma poskytnutí základního přehledu informací o dluhové situaci v ČR, rozhovorů s odborníky na danou problematiku, příběhů věřitelů, expertních komentářů či aktualit projekt nabídne rovněž praktické tipy pro věřitele, jak postupovat při řešení problémů s vymáháním jejich práva, a online poradnu, na kterou se mohou obrátit se svými individuálními dotazy. „Poradna je samozřejmě určena nejen věřitelům, rádi poradíme i lidem, kteří naopak chtějí řešit své dluhy a nevědí si s tím rady. Komplexně chceme přispět k tomu, aby si lidé uvědomili, jaká jsou jejich práva a přistupovali aktivně a zodpovědně ke svým závazkům i pohledávkám. Zkrátka přispět k finanční a právní gramotnosti českých občanů, které jako asociace považujeme za klíčové,“ uzavírá Staněk.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Česká justice a Česká asociace věřitelů)

Bc. Jaroslav Oborný, obchodník s nemovitostmi

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top