Boris Becker čelí kvůli dluhům dalším žalobám.

Vážení čtenáři, trojnásobný vítěz Wimbledonu Boris Becker čelí kvůli vysokým dluhům dalším žalobám u londýnského soudu. Věřitelé jej nově obvinili, že zatajuje tenisové trofeje, které měl přitom prodat, aby část dluhů umořil. Celkem je dvaapadesátiletý slavný Němec obžalován v 28 bodech a hrozí mu až sedm let vězení.

Becker si tenisem vydělal přes 25 mil. dolarů, ale před třemi lety vyhlásil bankrot. Věřitelům a dalším partnerům dluží přes miliardu korun. Část trofejí už prodal, ale další, jako např. první z Wimbledonu z roku 1985, však údajně nyní skryl. Navíc lhal o svých bankovních transakcích a velké částky převedl na bývalé partnery. Bývalý skvělý hráč a někdejší světová jednička pracuje jako komentátor a u soudu je připraven své privátní záležitosti vyřešit a prokázat nevinu. „Jsem optimista a v dobré náladě. Věřím, že i tento boj zvládnu, zvládl jsem dříve taky velké zápasy," uvedl Becker po slyšení u soudu v Southwarku. Další slyšení by mělo následovat v březnu. Začátek procesu je stanoven na září příštího roku. Trvat má čtyři týdny.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top