Autopůjčovna Autonapůl se taktéž přidala k Milostivému létu.

Vážení klienti, milí čtenáři, pokud dlužníci splatí dlužnou částku a zákonem stanovené náklady ve výši 908 Kč, zastaví Autonapůl ve spolupráci se soudními exekutory vymáhání dluhů od svých dlužníků. Carsharingová společnost, která o tom informovala v tiskové zprávě, se tak dobrovolně rozhodla připojit k tzv. Milostivému létu.

Milostivé léto považujeme za velmi přínosnou iniciativu, která pomůže oddlužit část veřejnosti a mnoha lidem nabídne cestu z dluhové pasti. Dlužníci se tak mohou odrazit od pomyslného finančního dna a pozitivní bude i snížení celospolečenského zadlužení. V případně našeho carsharingu stačí, aby lidé splatili takzvanou jistinu svého dluhu a nezbytné související náklady 908 korun, a tím se zbaví často desetitisícových částek za penále a exekuční poplatky, které komplikují splácení," vyjmenovává ředitel Autonapůl Michal Šimoník důvody, proč se k Milostivému létu carsharingová společnost přidala.

Družstvo Autonapůl již obeslalo všechny dlužníky, kteří splňují podmínky pro zařazení do Milostivého léta, a pakliže budou chtít nabídky využít, stačí:

A. do 28. 1. 2022 uhradit původní dluh (jistinu),

B. zaplatit poplatek 908 korun na účet Autonapůl.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Autonapůl a Měšec.cz)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top