Aby se muž vyhnul mobiliární exekuci, předstíral svoji smrt.

Vážení čtenáři, třiapadesátiletý muž podle PČR předstíral smrt, chtěl se tak vyhnout vyhlášené exekuci. V domě v Krásném Poli na Ostravsku jej našel soudní exekutor, který přišel zabavit majetek. Exekutor zdánlivé úmrtí oznámil policii. Po příjezdu policistů muž ale náhle ožil. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Exekutor dům dlužníka navštívil přitom již v minulých dnech. Před vstupem do domu zabouchal na pootevřené dveře, ale nikdo nereagoval, exekutor tedy do domu vstoupil. „Uprostřed pokoje spatřil vkleče muže schouleného do klubíčka bez známek života," uvedla mluvčí. Muž podle ní smrt předstíral tak dobře, že exekutora zmátl a ten oznámil zjištěné úmrtí na linku 155 a počkal na místě na záchranáře. Na místo dorazili i policisté. „V tomto okamžiku ale domněle zemřelý muž nečekaně ožil. Své zoufalé jednání mužům zákona i lékařům s omluvou vysvětlil se slovy, že hrál mrtvého před exekutorem," uzavřela Michalíková.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK, novinky.cz a Idnes.cz)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top