Vězni v exekuci zůstali po rozhodnutí soudu bez prostředků.

Vážení čtenáři, o novele zákonů v oblasti exekučních srážek vězněných osob v současné době diskutují zástupci Ministerstva spravedlnosti, Vězeňské služby a ombudsmana. Kvůli rozsudku Městského soudu v Praze totiž odsouzeným, kteří jsou v exekuci, nemusí Vězeňská služba ponechat žádné peníze. Vězni s určitými typy pohledávek tak přišli o prostředky, za které si mohli nakupovat např. ve vězeňské kantýně. Podle rozhodnutí MS jsou totiž vězněným osobám základní životní potřeby zajišťovány ve věznici a není proto třeba je chránit ponecháním finančních prostředků v rámci nezabavitelné částky.

Odsouzení se tak podle kritiků dostali v mnoha případech do situace, kdy si nemohou dovolit základní pomůcky pro svou hygienu a zdraví, nemohou zavolat svým blízkým ani poslat dopis. Podle informací České justice se teď resort spravedlnosti snaží opatření zmírnit.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s podporou webu Česká justice)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top