Od července se zvýšilo životní a existenční mimimum.

Vážení čtenáři, milí klienti, životní a existenční minimum stouplo od července o 8, 8 procenta. Rozhodla o tom vláda ČR s ohledem na vysokou inflaci. Naposledy došlo ke zvýšení životního a existenčního limitu již po čtvrt roce. Naposledy se adekvátní finanční částky zvýšily od letošního dubna. Životní minimum pro jednotlivce stoupne na 4 260,- Kč. Existenční minimum pak vzroste na 2 980,- Kč.

Životní minimum představuje sumu, která by měla stačit na jídlo a základní osobní potřeby. Existenční minimum pak ukazuje hranici příjmů, která se považuje za nezbytnou k zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb na úrovni umožňující přežití. Ani jedna z těchto částek však nezahrnuje nezbytné náklady na bydlení. Ty řeší příspěvek na bydlení ze systému státní sociální podpory a doplatek na bydlení ze systému pomoci v hmotné nouzi.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím webů penize.cz, ČTK a Český deník)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí

Výkup nemovitostí v Praze a blízkém okolíVýkup nemovitostí při nemožnosti splácet hypotékuVýkup nemovitostí v exekuciSlužby pro klientyGDPRPoučení pro spotřebitele

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top