Vážení čtenáři, milí klienti, Češi, Moravané a Slezané si nejčastěji ukládají finanční prostředky na spořicí účty. Jejich obliba se za poslední rok ještě zvýšila, když na nich má úspory 58 procent lidí, zatímco loni to bylo 52 procent.
Mírně se také zvýšil podíl občanů, kteří žádné úspory nemají. Letos jich je 17 procent, loni to bylo 16 procent. Toto zjištění z empirického šetření společnosti KRUK ČR a Slovensko mezi tisícovkou respondentů, jehož výsledky má ČTK k dispozici. KRUK se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků.
„Češi jsou v nakládání se svými úsporami i při investování velmi konzervativní. Vlivem inflace se zvýšily sazby na spořicích účtech, které představují jistý výnos bez rizika, takže se staly pro české střadatele jasnou volbou," prohlásila generální ředitelka společnosti KRUK Jaroslava Palendalová. Banky na spořicích účtech v současnosti nabízejí úročení mezi 3,5 a šesti procenty.
Vyšší úrokové sazby jsou ale zpravidla dostupné pouze za splnění určitých podmínek, jako je využívání dalších bankovních produktů.
Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím RADIO PRAGUE INTERNATIONAL, KRUK ČR a Slovensko a ČTK)
Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista
Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.
Vzhledem ke skutečnosti, že jako realitní zprostředkovatel výhradně spolupracuji se skupinou JURIS REAL, používám jejího vnitřního oznamovacího systému.